kolmapäev, 27. august 2014

7 nõuannet naha vananemise aeglustamiseks

Foto: Paul Meiesaar / MA Modelliagentuur
Foto: MA Modelliagentuur / Paul Meiesaar
Aastad toovad meile kõigile kaasa palju head – tarkust, kogemusi, lapsi ja lapselapsi ning palju muud. Kuid nad toovad ka vähemmeeldivaid asju, nagu halle juukseid ja kortse.

Halle juukseid saab muidugi värvida aga kortsudega on lood teised. Neid ei saa lihtsalt ära siluda, kuid on siiski võimalik ära hoida enneaegseid kortse.

Toome teieni 7 nõuannet, et ära hoida naha enneaegset vananemist.

Ettevaatust päikesega

Rosinad tõmbuvad päikese käes kortsu ja sama juhtub sinuga. Kõik meie spetsialistid hoiatavad eelkõige päikese eest. See hoiatus on eriti vajalik tänapäeval, kui õhenenud osoonikiht laseb rohkem läbi nahale ohtlikku kiirgust.

Hoia eemale solaariumitest

Solaariumid mõjuvad samuti nagu päike. Hoia neist eemale.

Ära krimpsuta nägu

Loomulikult võid vahel teha mistahes nägusid, kuid pidev kulmukortsutamine, silmade kissitamine või suu kokkupigistamine jätab omad jäljed. See tekitab kortse ja süvendab olemasolevaid.

Liigu

Inimestele, kes tegelevad kehakultuuriga, on enamasti tervem ja elastsem nahk kui neil, kes ei liigu.

Söö tervislikult

Vitamiinid ja mikroelemendid soodustavad naha püsimist noorena. Eriti tähtsad on B-rühma vitamiinid (mida on muuhulgas lihas, kanas, munades, täisteras ja piiimas) ning A- ja C-vitamiin (tooretes puuviljades ja aedviljades). Veel on nahale eriti kasulikud lehtviljad ja porgandid.

Ära suitseta

Suitsetamine on tervisele mitmeti kahjulik, kuid tekitab ka kortse. Aastatepikkune huulte pruntitõmbamine ümber sigareti, seda hakkab aja möödudes näha olema. Suitsetamine nõrgestab ka nahaaluste peente soonte verevarustust, mis samuti omalt poolt soodustab kortsude teket.

Hoidu alkoholist

Kõva pidu ja murede uputamine alkoholi tekitavad samuti kortse, sest alkoholi liigse tarvitamise puhul on järgmisel päeval nahk tursunud, nii et ta venib välja. Seejärel muutub nahk jälle lõdvaks. Niisugune vaheldumine mõjub nahale samamoodi nagu vahelduvalt kaalus juurde- ja mahavõtmine.

Allikas: GoodNews


Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar